معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > سفر گروه دوستی پارلمانی ایران به قزاقستان


  چاپ        ارسال به دوست

سفر گروه دوستی پارلمانی ایران به قزاقستان

 

اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و قزاقستان مجلس شورای اسلامی از 29 / 3 / 96  در سفر 5 روزه به آستانه قزاقستان ، ضمن شرکت در کنفرانس بین المللی اقتصاد فناوری و بازدید از نمایشگاه اکسپو 2017 ، با نایب رئیس مجلس قزاقستان و اعضای گروه دوستی پارلمانی این کشور دیدار و گفتگو کردند.

گروه دوستی پارلمانی کشورمان با حضور در کنفرانس بین المللی اقتصاد فناوری، آقای دکتر امیرآبادی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی در این کنفرانس سخنرانی نمود.ایشان در سخنرانی خود به سند توسعه علمی و فناوری کشور که توسط  مقام معظم رهبری مورد تاکید قرارگرفته است اشاره نمود و جمهوری اسلامی ایران را یکی از کشورهای پیشرو منطقه در بهره گیری از فناوری های مدرن معرفی نمود.

 هیات پارلمانی کشورمان در این سفر علاوه بر حضور در کنفرانس مذکور دیدارهایی با مقامات مجلس قزاقستان داشتند. در دیدار با ولادیمیر باجکو نایب رئیس مجلس نمایندگان قزاقستان ضمن تاکید بر توسعه همکاریهای پارلمانی دو کشور، مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص تحولات منطقه و دفاع از دولت قانونی سوریه را بیان نمودند. گروه دوستی پارلمانی کشورمان در دیدار با آشیمبایف رئیس کمیته دفاع و امنیت و مامرایف رئیس گروه دوستی پارلمانی قزاقستان نیز با تاکید بر همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم و افراطی گری اعلام نمودند جمهوری اسلامی ایران بر عزم خود مبنی بر مبارزه با گروه تروریستی داعش در منطقه استوار است و از تمام انسانهای بی گناه که قربانی تروریسم هستند فارغ از قومیت و مذهب دفاع خواهد کرد.

گروه دوستی پارلمانی کشورمان با حضور در محل برگزاری نمایشگاه بین المللی اکسپو 2017 آستانه از سالن نمایشگاهی کشورمان و سایر بخش های نمایشگاهی بازدید کردند.

 

 

 


١٨:٢٣ - 1396/04/02    /    شماره : ٤٦١٧٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٨٧خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر