معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: چهارشنبه ٠٤ مرداد ١٣٩٦ |
مسابقات کاراته قهرمانی آسیا با حضور ۶۶۰ ورزشکار از ۲۷ کشور بمدت چهار روز 22 تا 25 تیر 96 در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شد، تیم‌های ملی کاراته کشورمان با 125 ورزشکار، مربی و داور در بخش مردان و زنان در رده های سنی نوجوانان،جوانان، امید و بزرگسالان حضور داشت و توانست به موفقیت بزرگ و بی سابقه با کسب 20 طلا، 12 نقره و 10 برنز دست یابد.
هیات ایرانی به سرپرستی جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امورخارجه در پنجمین اجلاس بین المللی مذاکرات سوریه در آستانه در تاریخ 13 و 14 تیر 96 حضور یافت و ضمن مشارکت در نشست های تخصصی و عمومی، دیدارهای دوجانبه ای با هیات های اعزامی از روسیه، ترکیه ، سوریه ونماینده سازمان ملل در امور سوریه داشت.
اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و قزاقستان مجلس شورای اسلامی در سفر 5 روزه به آستانه قزاقستان ، ضمن شرکت در کنفرانس بین المللی اقتصاد فناوری و بازدید از نمایشگاه اکسپو 2017 ، با نایب رئیس مجلس قزاقستان و اعضای گروه دوستی پارلمانی این کشور دیدار و گفتگو کرند.
نورسلطان نظربایف رئیس جمهوری قزاقستان به مناسبت اقدامات تروریستی داعش درتهران که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از هموطنان گردید پیام تسلیت برای جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران فرستاد.
به مناسبت وقوع اقدامات تروریستی گروه داعش در تهران که منجر به شهادت تعدادی از هموطنانمان گردید.آقای نورلان نیگماتولین رئیس مجلس جمهوری قزاقستان پیام تسلیت برای جناب آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی فرستاد.
نمایشگاه بین المللی اکسپو ۲۰۱۷ قزاقستان با شعار انرژی برای آینده با حضور محمد رضا نعمت زاده وزیرصنعت،معدن و تجارت و همتای قزاقی 19 خرداد 96 در شهر «آستانه» افتتاح گردید.
دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که جهت حضور در افتتاح نمایشگاه بین المللی اکسپو 2017 و اجلاس سازمان همکاری شانگهای به قزاقستان سفر کرده بود با آقای غیرت عبدالرحمنف وزیر امور خارجه این کشور در تاریخ 18 /3/ 96 دیدار و گفت ‌وگو کرد.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان در تاریخ 19 / 3/ 96 در آستانه، راههای توسعه همکاریهای دو کشور را مورد بررسی قراردادند.
باعرض تبریک به ایرانیان مقیم قزاقستان به مناسبت برگزاری پرشکوه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران و تشکر از هموطنان عزیز ایرانی بویژه هموطنانی که مسولیت اجرائی برگزاری انتخابات را برعهده داشتند، نتایج در شعبه آستانه به شرح زیر اعلام می گردد:
دستیار وزیر امور خارجه کرواسی که به منظور انجام رایزنی های سیاسی با مقامات کشورمان در تهران بسر می برد، با معاون وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و درخصوص روابط دوجانبه ،آخرین تحولات خاورمیانه، خلیج فارس و منطقه جنوب شرق اروپا گفتگو کرد.
عصر امروز ( سه شنبه ) جمعی از اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت مجلس لبنان با حضور در وزارت امور خارجه با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کردند.
آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به نیویورک در نشست شورای روابط خارجی حاضر شد و به سؤالات ریچارد هاس رئیس این شورا و نخبگان حاضر در این نشست پاسخ داد.
سخنگوی وزرات امور خارجه حمله تروریستی به بیمارستان مرکزی افغانستان که دهها کشته و مجروح برجای گذاشت را محکوم و با دولت، ملت و بازماندگان این جنایت هولناک ابراز همدردی کرد.
آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به نیویورک در نشست شورای روابط خارجی حاضر شد و به سؤالات ریچارد هاس رئیس این شورا و نخبگان حاضر در این نشست پاسخ داد.
قاسمی ضمن محکومیت حادثه تروریستی لاهور، توسل به خشونت و ترور را زائیده ایدئولوژی منحطی دانست که جز زبان زور و خشونت لجام گسیخته  سخنی و کلامی  برای گفتن ندارد.
اشتفان شولتز، سفیر جدید اتریش در ایران بعداز ظهر امروز ضمن دیدار با دکتر محمد جواد ظریف رونوشت استوار نامه خود را تسلیم وزیر امور خارجه کشورمان کرد.
جولیو هاز، سفیر سوئیس در تهران در پایان ماموریت خود در کشورمان با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و خدا حافظی کرد
نشست «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه با رسانه های داخلی و خارجی امروز دوشنبه 96/5/2 در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر