معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه

اطلاعیه درباره شرائط جدید بهره مندی از معافیت کفالت و پزشکی  (03/05/1397)

شرائط جدید بهره مندی از معافیت کفالت و پزشکی :

1-     سن پدر 70 سال تمام باشد.

2-     برای معافیت پزشکی حتما باید حداقل سه سال اقامت در خارج از کشور داشته و با مراجعه به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند.

دانشجویان ایرانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند در صورتی که متقاضی بهره مندی از معافیت پزشکی و یا کفالت پدر با 70 سال سن می باشند می توانند پس از مراجعه به داخل کشور نسبت به اخذ معافیت پزشکی و یا کفالت پدر از طریق پلیس 10 + اقدام نموده و نیازی به حضور در بخش کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و تشکیل پرونده در این خصوص نمی باشد. 

 

اطلاعیه درباره ضرورت تشکیل پرونده در وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری جهت ارزشیابی مدارک تحصیلی علاوه بر ثبت و تایید مدارک دریافتی تحصیلی در سامانه تاک جهت دانشجویان شاغل به تحصیل و دانش آموختگان خارج از کشور و تکمیل فرم های مورد نیاز جهت سازمان نظام وظیفه  (27/04/1397)

 

ضروری است که دانشجویان شاغل به تحصیل و نیز دانش آموختگان خارج از کشور ، هم زمان با تایید مدارک در سامانه تاک وزارت امورخارجه نسبت به تشکیل پرونده در سایت مربوط به وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری اقدام نمایند تا امکان دریافت خدمات مربوطه آتی در حین و پس از تحصیل از سایر نهادها و دستگاه ها از جمله وزارت علوم ، بهداشت و سازمان نظام وظیفه عمومی فراهم گردد. دانش آموختگان پس از تایید مدارک در سیستم تاک به همراه اعلام کد رهگیری نهایی فرم های مربوطه را تکمیل و با اطمینان از تشکیل پرونده در سایت مربوط به وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری جهت امور مربوط به تعیین وضعیت خدمت نظام وظیفه عمومی به آن وزارت خانه مراجعه نمایند.

 

اطلاعیه درباره مهلت دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور(27/04/1397)

براساس اعلام سازمان نظام وظیفه عمومی حداکثر مهلت دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور تا پایان سال اول تحصیل می باشد افرادی که تاکنون موفق به اقدام در این خصوص نشده اند حداکثر تا پایان شهریور 1397 فرصت خواهند داشت جهت اخذ معافیت تحصیلی اقدام نمایند. همچنین لازم است متقاضیان واجد شرائط حداکثر تا تاریخ 15/5/1397 نسبت به ثبت درخواست معافیت تحصیلی و ارائه مدارک مورد نیاز در سامانه تسهیلات ارزی و غیر ارزی مرکز خدمات آموزشی (وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی) به نشانی ذیل اقدام نمایند: 

  http://mohed.behdasht.gov.ir/Educationportal

 

اعلام آمادگی سازمان تأمین اجتماعی جهت خدمت رسانی به ایرانیان مقیم خارج از کشور (24/3/1397)

 

بنا بر اعلام سازمان تأمین اجتماعی کشور این سازمان آمادگی خود را جهت خدمت رسانی به هموطنان مقیم خارج از کشور اعلام نموده است. ایرانیان مقیم خارج از کشور میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی به آدرس  mss.tamin.ir  مراجعه نمایند.

 

اطلاعیه محدودیت ورود و خروج ارز / اسناد بانکی و اورواق بهادار بی نام به صورت فیزیکی توسط مسافر

بنا بر اعلام معاونت ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی نامه شماره 39738/97 مورخ 11/02/1397 خروج ارز/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام توسط هر مسافر به خارج از کشور از طریق مبادی خروجی مجموعا تا سقف مبلغ پنج هزار (000/5) یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای هوایی و تا سقف مبلغ دو هزار (000/2) یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای زمینی ، ریلی و دریایی مجاز می باشد.

برهمین اساس ورود ارز / اسناد بانکی و ارواق بهادار بی نام مانند اوراق قرضه به صورت فیزیکی توسط هر مسافر از خارج از کشور نیز تا سقف مبلغ ده هزار (000/10) یورو یا معادل آن به سایر ارزها مجاز می باشد. بیش از مبلغ مذکور مسافر می بایست در مبادی ورودی نسبت به اظهار موارد فوق به صورت کتبی یا شفاهی به گمرک مهوری اسالمی ایران اقدام و اطالعات مورد نیاز را به صورت سیتمی از طریق درگاه گمرک ج.ا.ا ثبت نماید.

 

اطلاعیه پایان اعتبار مهر خروج ویژه مشمولین با مضمون اعتبار تا اطلاع ثانوی

اعتبار مهر تردد خروج ویژه مشمولین با مضمون اعتبار تا اطلاع ثانویکه در سال 1396 در گذرنامه برخی از مشمولین درج شده است پایان یافته و کلیه مشمولین ایرانی خارج از کشور جهت تردد در سال 1397 لازم است نسبت به دریافت مهر جدید خروچ ویژه مشمولین از نمایندگی اقدام نمایند.

 

اطلاعیه خرید خدمت سربازی مشمولین غایب

برابر دستورالعمل سازمان وظیفه عمومی ناجا ، مشمولین با بیش از 8 سال غیبت غیرموجه از تاریخ 01/01/1397 نمیتوانند از مهر خروج ویژه مشمولین بهره مند گردند. این افراد لازم است جهت تردد به کشور نسبت به خرید خدمت سربازی خود اقدام نمایند.

 

اطلاعیه درج نشانی اینترنتی سامانه های اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم و مرکز خدمات آموزشی وزارتبهداشت

بمنظور پیشگیری از سردرگمی دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور و رفاه حال ایشان ، دانش آموختگان خارج از کشور در رشته های غیرپزشکی میتوانند جهت اطلاع از ضوابط ، مقررات و مدارک مورد نیاز برای ارزشیابی مدارک تحصیلی خود به سامانه اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به نشانی  grdsaorg.ir  و متقاضیان رشته های علوم پزشکی برای ارائه درخواست انتقال به دانشگاه های داخل ، ارزشیابی مدارک تحصیلی و دریافت تسهیلات ارزی و غیرارزی به سامانه جامع خدمات آموریش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به نشانی  Mohed.behdasht.gov.ir/educationserviceportal  مراجعه نمایند.

 

اطلاعیه ارز های مجاز همراه مسافر

براساس مصوبه هیئت وزیران جمهوری اسلامی ایران ورود (و خروج) ارز همراه مسافر صرفا تا سقف مبلغ ده هزاریورو یا معادل آن به سایر ارزهای مجاز توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور و یا اتباع خارجی که قصد ورود به جمهوری اسلامی ایران را دارنده مجاز میباشد

 

توجه!!

نظر به مشاهده ارسال ایمیل های جعلی به نام سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان به مقاصد مختلف،بدین وسیله از هموطنان عزیز خواهشمنداست در ارائه پاسخ به ایمیل هایی به نام این سفارت دقت بیشتری نموده و از صحیح بودن آن اطمینان حاصل نمایند. ایمیل های سفارت به شرح زیر اعلام می شود.

  ایمیل :

 iranemb.tse@mfa.gov.ir

Iranembassyastana@yahoo.com

 

 

 

 

 

 

 

 

   دانلود : Iran_International_exhibition.pdf           حجم فایل 79 KB
   دانلود : جدول_برگزاری_نمایشگاه_های_قزاقستان.pdf           حجم فایل 495 KB
   دانلود : VISA_APPLICATION_فرم_روادید.pdf           حجم فایل 216 KB
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر