معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه

اطلاعیه خرید خدمت سربازی مشمولین غایب

برابر دستورالعمل سازمان وظیفه عمومی ناجا ، مشمولین با بیش از 8 سال غیبت غیرموجه از تاریخ 01/01/1397 نمیتوانند از مهر خروج ویژه مشمولین بهره مند گردند. این افراد لازم است جهت تردد به کشور نسبت به خرید خدمت سربازی خود اقدام نمایند.

 

اطلاعیه درج نشانی اینترنتی سامانه های اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم و مرکز خدمات آموزشی وزارتبهداشت

بمنظور پیشگیری از سردرگمی دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور و رفاه حال ایشان ، دانش آموختگان خارج از کشور در رشته های غیرپزشکی میتوانند جهت اطلاع از ضوابط ، مقررات و مدارک مورد نیاز برای ارزشیابی مدارک تحصیلی خود به سامانه اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به نشانی  grdsaorg.ir  و متقاضیان رشته های علوم پزشکی برای ارائه درخواست انتقال به دانشگاه های داخل ، ارزشیابی مدارک تحصیلی و دریافت تسهیلات ارزی و غیرارزی به سامانه جامع خدمات آموریش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به نشانی  Mohed.behdasht.gov.ir/educationserviceportal  مراجعه نمایند.

 

 

اطلاعیه

نظر به مشاهده ارسال ایمیل های جعلی به نام سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان به مقاصد مختلف،بدین وسیله از هموطنان عزیز خواهشمنداست در ارائه پاسخ به ایمیل هایی به نام این سفارت دقت بیشتری نموده و از صحیح بودن آن اطمینان حاصل نمایند. ایمیل های سفارت به شرح زیر اعلام می شود.

  ایمیل :

 iranemb.tse@mfa.gov.ir

Iranembassyastana@yahoo.com

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

توصيه هاي مسافرتي سفارت جمهوري اسلامي ايران – آستانه

 

از هموطنان عزیز که قصد سفر به جمهوری قزاقستان را دارند درخواست  می گردد به توصیه ها و هشدارهای امنیتی زیر قبل و حین سفر به قزاقستان  مورد نظر قرار دهند:

الف – توصیه و هشدار قبل از سفر:

1ـ پس از اخذ رواديد از نمايندگی های سیاسی يا کنسولی جمهوری قزاقستان در ايران يا کشورهای ثالت نسبت به مطالعه دقيق رواديد صادره اقدام کرده و از عدم قلم خوردگی، خدشه و اشتباه در مندرجات آن اطمينان کسب نمايند.

2 ـ نسبت به نوع رواديد و مدت مجاز اقامت خود در جمهوری قزاقستان اطلاع داشته باشند. ( در صورت لزوم از صادر کننده رواديد، پرس و جو نمايند )

3- در صورت تمايل به رانندگی، ضمن اخذ گواهينامه ی بين المللی، گواهينامه ی ملی خود را با ترجمه آن که توسط نمايندگی های جمهوری قزاقستان در ايران و يا نمايندگی های جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان تاييد گرديده باشند را همراه داشته باشند.

4- اخذ اقامت در محل دشوار می باشد ولی در صورت تمايل، يکی از مدارک اصلی مورد نياز، گواهی تاييد شده ی عدم سوء پيشينه صادره از سوی پليس بين الملل کشورمان می باشد.

ب- توصیه و هشدار حین سفر:

1- ضرورت تکمیل فرم اتباع خارجی که در داخل پرواز و پیش از ورود به قزاقستان در اختیار مسافرین خارجی قرارمی گیرد و حفظ آن تا زمان خروج از قزاقستان.

2- درج وجه نقد همراه مسافر به هنگام ورود به قزاقستان در اظهارنامه گمرکی ضروری است . خروج ارز بیش از 10 هزار دلار در مبادی خروجی  قاچاق ارز محسوب می شود.

3 ـ نکته بسیار مهم و حایز اهميت، ضرورت حتمی و قطعی ثبت اقامت ( رجيستر ) پس از ورود به جمهوری قزاقستان و در صورت اقامت بيش از 5 روز در اين کشور می باشد. بدين معنی که بر اساس قوانين فعلی، فردی که با رواديد معتبر، قصد اقامتی بيش از 5 روز در جمهوری قزاقستان دارد، می بايست قبل از اتمام اين مدت، با حضور در نزديکترين اداره پليس مهاجرت ( آوير )، نسبت به ثبت اقامت خود ( مشخصات محل اقامت و صاحب محل )، اقدام نمايد. بی دقتی و عدم ثبت اقامت به شيوه ی مذکور، منجر به عدم امکان خروج از کشور قزاقستان در مبادی خروجی ( مرزهای زمينی، هوايي و دريایی ) شده، مشکلات بسياری از جمله دستگيری، اعزام به دادگاه و محکوميت به پرداخت جريمه های سنگين را به همراه خواهد داشت.

4- هنگام تردد در سطح شهر، مدرک شناسایی خود با مشخصات گروه خوني، کارت تلفن و شماره های ضروري را همراه داشته باشيد.

5- جهت اخذ خدماتی از قبيل گواهی عدم سوء پيشينه، وکالت نامه، مجوز خروج همسر، تاييد مدارک دانشجويي، امور نظام وظيفه و ... پيش از مراجعه حضوری به نمايندگی های جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان به سامانه اينترنتی به آدرس زير مراجعه و از نحوه اقدام مطلع گردند.

tak.mfa.ir

6- قبل از آغاز فعالیت های اقتصادی و يا سرمايه گذاری در محل، مشاوره های لازم را از مراکز معتبر از جمله بخش های تجاری و وابستگی اقتصادی کشورمان مستقر در نمايندگی های جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان کسب نمايند.

7- توصيه موکد می گردد با توجه به تجارب و سوابق گذشته، فعاليت های اقتصادی و تجاری خود را با مشورت وکلای مجرب و مطلع از قوانين محل آغاز نمايند.

8- در صورت برخورد با مشکلات فرودگاهی، ممانعت، توقف، دستگيری توسط پليس يا موارد مشابه، موضوع را به بخش کنسولی نمایندگی در آستانه یا کنسولگری در آلماتی  یا آکتائو به شماره های زير اطلاع دهید.

 9- برقراری تماس تلفنی با پليس در همه شهرهای قزاقستان با شماره 102و اورژانس شماره 103 امکان پذیر می باشد.

 

 

نشانی و شماره تلفن های سفارت جمهوری اسلامی ایران  در آستانه :

تلفن:

 7(7172)265361-4 +

دورنگار:

 7+(7172)  265360

نشانی سفارت:  قزاقستان - آستانه - منطقه آكبولاك (3) - خيابان توکپانوا - پلاك23

  23No.  Tokpanova Str. Akbulak 3 Dis.  Astana.  R. Kazakhstan

نشانی سایت:  http://astana.mfa.ir

ایمیل : iranemb.tse@mfa.gov.ir

============================================

نشانی و شماره تلفن های سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آلماتی :

نشانی : آلماتی، کوکتوبه -1 ، خيابان کالنينا ( کابان بای باتير )، خيابان ردلووا، شماره 5 آ.

Адрес: г.Алматы, Коктобе,1

Ул.Радлова5 А

 

تلفن :  3966227ـ727ـ007 ( بخش کنسولی )

تلفن :  3966526ـ727ـ007 و

        3966225ـ   "    "    و

     3966365 –   "     "   و

     3966424 – "      "   و       

  ايميل: iran.consulateinalmaty@gmail.com

ایمیل: http://almaty.mfa.ir

============================================

نشانی و شماره تلفن های سرکنسولگری جمهوری اسلامی  ایران درآکتائو :

 

نشانی : آکتائو، منطقه 15 سامال 24

Адрес:г.Актау, мкр.15 Самал, 24

 

+  7 (7292) 422426

     +  7 (7292) 422425

+  7 (7292) 422493

ایمیل: irancon.aktau@email.com

نشانی سایت: ندارد

 

نکته : شماره های ذکر شده برای تماس از خارج از جمهوری قزاقستان و از جمله ايران می باشد. در صورت حضور در داخل هر کدام از شهرهای مذکور در صورت تماس با تلفن ثابت فقط شش رقم آخر ذکر شده و درصورت تماس با موبایل به جای 007 شماره 8 و بقیه شماره ها گرفته می شود.

 

 

 

 

 

   دانلود : Iran_International_exhibition.pdf           حجم فایل 79 KB
   دانلود : جدول_برگزاری_نمایشگاه_های_قزاقستان.pdf           حجم فایل 495 KB
   دانلود : VISA_APPLICATION_فرم_روادید.pdf           حجم فایل 216 KB
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر