دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧
گالری
پیوند ها

توصيه هاي مسافرتي سفارت جمهوري اسلامي ايران آستانه

 

از هموطنان عزیز که قصد سفر به جمهوری قزاقستان را دارند درخواست  می گردد  توصیه ها و هشدارهای امنیتی زیر را قبل و در حین سفر به قزاقستان  مورد توجه جدی قرار دهند:

الف توصیه و هشدار قبل از سفر:

1ـ پس از اخذ رواديد از نمايندگی های سیاسی يا کنسولی جمهوری قزاقستان در ايران يا کشورهای ثالت ؛ نسبت به مطالعه دقيق رواديد صادره اقدام کرده و از عدم قلم خوردگی ، خدشه و اشتباه در مندرجات آن اطمينان حاصل نمايند.

2 ـ کسب آگاهی کامل درخصوص نوع رواديد و مدت اقامت درج شده در روادید با کنترل روادید دریافتی و در صورت لزوم پُرس و جو از صادر کننده رواديد).

3- در صورت تمايل به رانندگی، ضمن اخذ گواهينامه ی بين المللی، گواهينامه ی ملی خود را با ترجمه روسی آن که توسط نمايندگی های جمهوری قزاقستان در ايران و يا پس از تأیید وزارت امورخارجه کشورمان توسط یکی از نمايندگی های کشورمان در جمهوری قزاقستان تاييد شده است ، همراه داشته باشند.

ب- توصیه و هشدار حین سفر:

1- ضرورت تکمیل فرم اتباع خارجی که در داخل پرواز و پیش از ورود به قزاقستان در اختیار مسافرین خارجی قرارمی گیرد و لازم است تا زمان خروج از قزاقستان آن را به همراه داشته باشید.

2- درج وجه نقد همراه مسافر به هنگام ورود به قزاقستان در اظهارنامه گمرکی ضروری است . خروج ارز بیش از 10 هزار دلار در مبادی خروجی قاچاق ارز محسوب و علاوه بر توقیف وجه مذکور منجر به بروز مشکلات متعددی برای دارنده آن خواهد شد.

3 ـ نکته بسیار مهم و حائز اهميت، ضرورت حتمی و قطعی ثبت اقامت ( رجيستر ) پس از ورود به جمهوری قزاقستان برای اقامت بيش از 5 روز در اين کشور می باشد. بر اساس قوانين فعلی ؛ هر فرد خارجی که قصد اقامت بيش از 5 روز در جمهوری قزاقستان را داشته باشد لازم است قبل از اتمام مدت مذکور، با حضور در نزديکترين اداره پليس مهاجرت ( آوير )، نسبت به ثبت اقامت خود ( مشخصات محل اقامت و صاحب محل ) اقدام نمايد. عدم ثبت اقامت به شيوه ی مذکور، منجر به عدم امکان خروج از کشور قزاقستان در هنگام خروج ( از هریک از مرزهای زمينی، هوايي و دريایی ) شده و مشکلات بسياری از جمله بازدداشت ، اعزام به دادگاه ، لزوم اخذ وکیل و مترجم (با هزینه های مترتبه) و در نهایت محکوميت به پرداخت جريمه های سنگين را به همراه خواهد داشت.

4- هنگام تردد در سطح شهر، مدرک شناسایی خود با مشخصات گروه خوني، کارت تلفن و شماره های ضروري را همراه داشته باشيد.

5- جهت اخذ خدمات کنسولی از قبيل گواهی عدم سوء پيشينه، وکالت نامه، مجوز خروج همسر، تاييد مدارک دانشجويي، امور نظام وظيفه و ... پيش از مراجعه حضوری به نمايندگی های جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان به سامانه اينترنتی به آدرس   tak.mfa.ir  مراجعه و از نحوه اقدام مطلع شوید.

6- قبل از آغاز فعالیت های اقتصادی و يا سرمايه گذاری در محل، مشاوره های لازم را از مراکز معتبر از جمله بخش های تجاری و وابستگی اقتصادی کشورمان مستقر در نمايندگی های جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان کسب نمايند.

7- توصيه موکد می گردد با توجه به تجارب و سوابق گذشته، فعاليت های اقتصادی و تجاری خود را با مشورت وکلای مجرب و مطلع از قوانين محل آغاز نمايند.

8- در صورت برخورد با مشکلات فرودگاهی، ممانعت، توقف، دستگيری توسط پليس يا موارد مشابه، موضوع را به بخش کنسولی سفارت کشورمان در آستانه یا سرکنسولگری در آلماتی  یا آکتائو به شماره های زير اطلاع دهید.

 9- برقراری تماس تلفنی با پليس در همه شهرهای قزاقستان با شماره 102و اورژانس شماره 103 امکان پذیر می باشد.

نشانی و شماره تلفن های سفارت جمهوری اسلامی ایران  در آستانه :

تلفن:

 7(7172)265361-4 +

دورنگار:

 7+(7172)  265360

نشانی سفارت:  قزاقستان - آستانه - منطقه آكبولاك (3) - خيابان توکپانوا - پلاك23

  23No.  Tokpanova Str. Akbulak 3 Dis.  Astana.  R. Kazakhstan

نشانی سایت:  http://astana.mfa.ir

ایمیل : iranemb.tse@mfa.gov.ir

============================================

نشانی و شماره تلفن های سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آلماتی :

نشانی : آلماتی، کوکتوبه -1 ، خيابان کالنينا ( کابان بای باتير )، خيابان ردلووا، شماره 5 آ.

Адрес: г.Алматы, Коктобе,1

Ул.Радлова5 А

 

تلفن : 3966227ـ727ـ007 ( بخش کنسولی )

تلفن : 3966526ـ727ـ007 و

       3966225ـ  "   "   و

     3966365 –   "     "   و

     3966424 "      "   و       

  ايميل: iran.consulateinalmaty@gmail.com

ایمیل: http://almaty.mfa.ir

============================================

نشانی و شماره تلفن های سرکنسولگری جمهوری اسلامی  ایران درآکتائو :

 

نشانی : آکتائو، منطقه 15 سامال 24

Адрес:г.Актау, мкр.15 Самал, 24

 

+  7 (7292) 422426

     +  7 (7292) 422425

+  7 (7292) 422493

ایمیل: irancon.aktau@email.com

نشانی سایت: ندارد

 

نکته : شماره های ذکر شده برای تماس از خارج از جمهوری قزاقستان و از جمله ايران می باشد. در صورت حضور در داخل هر کدام از شهرهای مذکور در صورت تماس با تلفن ثابت فقط شش رقم آخر ذکر شده و درصورت تماس با موبایل به جای 007 شماره 8 و بقیه شماره ها گرفته می شود.

نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران